40m Sunreef Power Superyacht – elegancja oraz prestiż

Jak byłem mały to miałem marzenie, żeby popływać sobie takim jachtem. Dzisiaj wiem, że mogę to zrobić, ale do realizacji potrzebują grubszego portfela niż obecnie posiadam. Kilka tygodni temu postanowiłem, że udam się ze znajomym na małą wycieczkę i zwiedzimy trochę portów z ciekawymi jachtami. Samo zaplanowanie było łatwe, ale gorzej z realizacją. Udało mi się dostać trochę wolnego od szefa, więc zapakowałem wszystkie potrzebne rzeczy do mojego samochodu i wybrałem się na przejażdżkę do portu, gdzie stoi luksusowy Sunreef Power Superyacht.

Widok tego jachtu niesamowicie mnie podniecił. Mogłem na niego wejść i podziwiać praktycznie wszystkie pomieszczenia. Co mnie zaciekawiło to fakt, że długość całkowita jachtu to prawie 40 metrów. Kolos, który robi wrażenie. Jacht jest zbudowany z bardzo mocnego materiału, a jego waga na tyle duża, że wyporność wynosi aż 206 ton! Kiedy chodziłem po tym jachcie, to co chwilę mijałem ochroniarzy oraz osoby w garniturach – podejrzewam, że chcieli oni wypożyczyć dla siebie ten właśnie jacht. Zapytałem (chyba to był jakiś mechanik) jaki silnik znajduje się w tym jachcie. Okazało się, że Sunreef 40 ma dwa silniki o mocy 1920 koni mechanicznych. Oczywiście 1920 koni na jeden silnik.

Moja wycieczka okazała się strzałem w dziesiątkę. Jeden z biznesmenów chciał usłyszeć jak działa ten jacht, dlatego mogłem oglądać ciekawe sceny sprawdzania świateł i co najlepsze – kątem oka zobaczyłem pomieszczenia dla VIP-ów. Wszystko bardzo eleganckie, luksusowe. Ten jacht zrobił na mnie ogromne wrażenie. W przyszłym roku mam nadzieję, że znów uda mi się wziąć nieco wolnego i pojechać do portu na przechadzkę po Sunreef 40 Power Superyacht.

Comments are closed.